Левски се позабвлява и победи Септември в генералната репетиция

7 Dni Sport07.02.2023
Левски - Септември София, Патрик-Габриел Галчев

Левски и Септември София завършиха при резултат 4:1 на Терен 2 на стадион „Георги Аспарухов“ в последната зимна контрола на двата отбора преди подновяването на efbet Лига. Бившият футболист на „сините“ Мартин Петков откри резултата в 38-ата минута на двубоя. Нападателят на Левски Рикардиньо възстанови равенството от дузпа във втората минута н добавеното време. В първите минути на второто полувреме Левски достигна до пълен обрат, след като Цунами бе точен в 50-ата минута на двубоя. Само девет минути по-късно Уелтон вкара и третото попадение за „сините“. Четвърт час преди края на двубоя, Марин Петков опъна мрежата на Септември за четвърти път след асистенция на Ивелин Попов.

Срещата започна с натиск от страна на „сините“ Рикардиньо центрира от десния фланг към наказателното поле на Септември, където Роналдо стреля с глава, но ударът му бе блокиран от Мартин Николов в 4-ата минута.

Илиян Стефанов проби отдясно и центрира по земя успоредно на голлинията в 8-ата минута, но там нито един играч на Левски не успя да засече и Димитър Шейтанов се намеси.

Вендерсон цунами изведе Рикардиньо зад гърба на отбраната на Септември в 12-ата минута, а бразилецът вкара топката във вратата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада на нападателя на „сините“.

В следващите минути Левски бе по-активният тим, но не стигна до по-опасни ситуации пред стража на Септември Димитър Шейтанов.

След центриране от статично положение в 28-ата минута Асен Георгиев се извиси над всички в наказателното поле на Левски и отправи удар с глава. Николай Михайлов обаче бе подготвен и отрази.

Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер в 30-ата минута на втора греда, където Андриан Краев отправи удар с глава, който бе отразен от Шейтанов.

Мартин Петков бе изведен зад гърба на отбраната на Левски в 38-ата минута, бившият футболист на „сините“ навлезе от ляво в наказателното поле и завъртя технично топката в обратния ъгъл, за да даде аванс за гостите.

Уелтон проби отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, но ударът му срещна страничния стълб на вратата на Септември.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Левски заради игра с ръка на Мартин Петков. Рикардиньо се нае с изпълнението на дузпа, стреля в средата и реализира, за да изравни резултата.

Второто полувреме започна отново с натиск на „сините“. В 47-ата минута Асен Чандъров стреля от средна дистанция, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Ивелин Попов центрира меко към втората греда, където Вендерсон Цунами надигра във въздуха персоналния си пазач и отбеляза с глава, с което Левски осъществи пълен обрат в резултата в 50-ата минута.

Роналдо изведе Уелтон пред опразнена врата в 52-ата минута, но крилото на „сините“ не успя да носочи удара си.

Марин Петков изведе отдясно Роналдо, който навлезе в наказателното поле на Септември и отклони за Уелтон, който опъна мрежата на Септември за трети път в 59-ата минута на срещата.

Атанас Кабов излезе сам срещу Пламен Андреев в 63-ата минута, но стражът на Левски излезе на време и успя да скъси ъгъла, с което и да отрази.

След центриране от статично положение от страна на Филип Кръстев в 67-ата минута, Хосе Кордоба се извиси над всички на втора греда и стреля с глава, но Иван Василев внимаваше и отрази с една ръка.

Филип Кръстев намери Ивелин Попов след центриране от корнер, а той от своя страна продължи за Марин Петков, който на втора греда засече с глава в 74-ата минута на двубоя.

След рикошет Ноа Сонко Сундберг струля от воле от границата на наказателното поле на Септември в 79-ата минута, но ударът му бе отразен от Василев.

Мартин Петков бе оставен на чиста позиция в наказателното поле на Левски в 83-ата минута след подаване на Симеон Александров, но той не успя да намери очертанията на вратата, а ударът му прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Атанас Кабов шутира от близко разстояние в десния ъгъл на вратата, но Андреев направи спасяване в 88-ата минута.

Левски – Септември 4:1

0:1 Мартин Петков 38′

1:1 Рикардиньо 45+2′

2:1 Цунами 50′

3:1 Уелтон 59′

4:1 Марин Петков 74′

Състави:

Левски: 13. Николай Михайлов (46′ 1. Пламен Андреев), 5. Келиан Ван дер Каап (46′ 23. Ноа Сонко Сундберг), 50. Кристиан Димитров (46′ 33. Хосе Кордоба), 22. Патрик-Габриел Галчев (46′ 88. Марин Петков), 6. Вендерсон Цунами (72′ 44. Слави Чакъров), 20. Асен Чандъров (72′ 39. Антон Иванов), 8. Андриан Краев (46′ 30. Филип Кръстев), 14. Илиян Стефанов (46′ 10. Ивелин Попов), 17. Уелтон (61′ 38. Александър Божилов), 18. Роналдо (61′ 41. Дейвид Михалев), 9. Рикардиньо (61′ 24. Борислав Рупанов)

Треньор: Станимир Стоилов

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 5. Асен Георгиев, 26. Константин Чешмеджиев, 13. Мартин Николов, 11. Петър Чуич, 15. Захари Атанасов, 20. Мартин Петков, 19. Митко Митков, 14. Мартин Стоянов, 9. Валентин Йосков

Резерви: 1. Иван Василев, 3. Михаил Полендаков, 4. Иван Арсов, 8. Александър Тодоров, 23. Йоан Гаврилов, 6. Атанас Кабов, 24. Стоян Гюров, 18. Валентин Спасов, 7. Айкут Рамадан, 17. Симеон Александров