Алберт Попов лети в Шампони, седми е след първия манш в слалома

7 Dni Sport04.02.2023
Алберт Попов,

Най-добрият български скьор-алпиец Алберт Попов даде седмо време в първия манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини във френския зимен център Шамони.

Попов стартира с 16-и номер и записа резултат от 51.08 секунди. Българинът остана на 0.08 секунди от лидера Клеман Мюел (Франция). Представителят на домакините преодоля трасето 50.28 секунди.

Камен Златков завърши на 55-о място с 54.81 секунди и не влезе сред първите 30, които продължават във втория манш. Златков остана на последното място от всички завършили, което означава изостава от 4.53 секунди от Мюел.

От 67 стартирали само 55 завършиха първата част от надпреварата. Вторият манш започва в 13.30 часа българско време.