Вратар вкара на Локомотив Пловдив при загуба от косовари

7 Dni Sport27.01.2023
Септември София - Локомотив Пловдив, Петър Витанов

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби 1:3 срещу косовския Прищина в поредната си контрола на турска земя. Куриозното в мача бе, че вратарят на съперника на пловдивчани вкара първия гол в срещата. За българите точен бе Евандро.

Досега “смърфовете” записаха загуби от Динамо (Тбилиси) – 0:2 и Младост (Лучани) – 1:3 и победиха Зоря (Луганск) – 1:0. В България пък пловдивчани регистрираха поражение от Хебър – 0:1.

Резултатът бе открит косоварите в 19-ата минута. Куриозното е, че голът бе отбелязан от вратаря на Прищина Ардит Ника. Стражът изпълни аут, а силният вятър понесе топката към вратата на излезлия напред Динко Хоркаш.

В 34-ата минута Ендрит Красники удвои за тима от Косово с далечен удар и шут срещнал се в гредата.

В последната секунда на полувремето дойде и третото попадение във вратата на пловдивчани. Грешка на Христо Иванов и двама футболисти на Прищина се оказаха сами срещу Хоркаш, при което Белеша реализира.

В 76-ата минута Локомотив намали резултата. Димитър Илиев намери на добра позиция Евандро, който се обърна и прокара топката зад вратаря.

Локомотив Пловдив – Прищина 1:3