Милена Тодорова завърши 9-та на Европейското по биатлон

7 Dni Sport27.01.2023
Милена Тодорова,

Милена Тодорова завърши на 9-то място в спринта на 7,5 километра на Европейското първенство по биатлон, което се провежда в Ленцерхайде.

След първата срелба българката беше втора, след като повали всичките пет мишени. Тя можеше да претензира за медал, но направи две грешки от положение прав.

Тодорова остана само на 28.2 секунди от шампионката Анастасия Меркушина (Украйна).

Меркушина повали всичките десет мишени и измина трасето за 23:14.5 минути.

Шведката Тилда Йохансон остана втора с една грешка и пасив от 0.5 секунди, а на трета позиция финишира германката Ванеса Хинц, която също стреля чисто, но е на 1.8 секунди след победителката.

Милена Тодорова обаче има отлична стартова позиция за преследването утре.

Даниела Кадева е 78-a с една грешка, Стефани Йолова е 91-а с четири пропуска, Лора Радковска се нареди на 92-о място с три наказателни обиколки, а Мария Здравкова не завърши, след като беше направила три пропуска на първа стрелба.

В надпреварата участваха 103 биатлонистки.