Ботев Пловдив пропусна шансовете си срещу Спартак Москва и загуби

7 Dni Sport27.01.2023
Ботев Пловдив - Спартак Москва, Виктор Генев

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от руския Спартак (Москва) в четвъртата си контрола от подготовката за пролетния дял на шампионата. „Канарчетата“ играха равностойно срещу гранда от руската столица и имаха няколко добри положения за гол, но не ги реализираха. Победното попадение за спартаковци реализира резервата Павел Мелешин.

Мачът започна изненадващо нервно и още в шестата минута при едно безобидно на пръв поглед забавяне на топката капитанът на руснаците Георги Джикия замахна да удари Елвис Ману. След това двамата се хванаха за гушите и настана меле за около минута, което обаче се размина само с жълти картони за двамата.

В средата на първата част Ботев бе близо до откриване на резултата, но Абдулай Траоре на празна врата не успя да засече добре успореден пас на Ману.

В 39-ата минута пък хубава комбинация в предни позиции завърши с техничен удар на Реда Рабей, но вратарят Антон Шитов със сетни сили изби в ъглов удар.

В 67-ата минута на мача Спартак откри резултата. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Павел Мелешин, който с мощен шут, ударил се първо в горната греда реализира.

До края на мача и двата тима имаха по няколко добри атаки, но така и не ги използваха максимално и резултатът остана непроменен.

Ботев Пловдив – Спартак Москва 0:1

0:1 Мелешин (67)

Ботев Пловдив: Ханкич, 4. Генев, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 3. Конате, 6. Мертенс, 2. Херман, 22. Рабей, 19. Траоре, 28. Ману, 7. Брахими

Спартак Москва: 31. Шитов, 82. Хлусевич, 23. Чернев, 14. Джикия, 5. Класен, 68. Литвинов, 25. Пруцев, 47. Зобин, 22. Игнатов, 17. Зинковский, 9. Кейта

Автор: „Спортал“

Снимка: Официална Фейсбук страница на Ботев Пловдив