ЦСКА допусна втора загуба по време на лагера си в Турция

7 Dni Sport24.01.2023
ЦСКА - ЛАСК Линц, Брадли де Нойер

ЦСКА загуби третата си проверка в Турция с 1:3 от австрийския ЛАСК Линц. Загубата е втора за „червените“ след тази от Санфрече. Между двете поражения столичани победиха Гурник Забже.

Два гола в края на първата част и дузпа в началото на второто полувреме дадоха „класическа“ преднина на австрийциите, преди Станислав Шопов също от наказателен удар да оформи крайния резултат.

За ЦСКА предстои контрола с Шахтьор Караганда.

Още в самото начало на срещата австрийците отбелязаха гол. Марин Любичич получи топката с гръб към вратата и се изплъзна от отбраната на „червените“, завършвайки успешно акцията си. Впоследствие обаче бе вдигната засада на №11 от тима на ЛАСК. Малко след това Саша Хорват излъга двама играчи на ЦСКА и шутира по земя, но Бусато се намеси.

Малко след изминаването на половин час игра и българският тим създаде шанс за гол. Де Нойер опита диагонален изстрел, но Шлагер бе безупречен.

Австрийците веднага се мобилизираха и отново наложиха натиск, който доведе до попадение. Ниско подаване отдясно намери Жул в наказателното, а полузащитникът с две докосвания намери мрежата зад Бусато – 0:1.

Две минути след това грешка на Мено Кох едва не доведе до втори гол в „червената“ врата. Накамура обаче намери тялото на Бусато, останал очи в очи с него.

Точно преди почивката ЛАСК вкара и второ попадение. Австрийците развиха нападение през центъра на терена, което стигна до наказателното. Там Накамура намери Усор на празна врата, а нападателят нямаше никакви проблеми да отбележи – 0:2.

В началото на втората част Бусато спаси опасен удар от пряк свободен удар. Минути по-късно обаче третият в Австрия нанесе трети удар. Матей застъпи играч на ЛАСК в наказателното и бе отсъдена дузпа, която резервата Гойгингер реализира.

ЦСКА успя да намали резултата около четвърт час преди края. Точен бе Станислав Шопов от дузпа.

Преднината на ЛАСК можеше отново да стане три гола, ако удар на Флакер от 30 метра бе намерил ъгъла на вратата на ЦСКА.

ЦСКА – ЛАСК Линц 1:3

0:1 Роберт Жул 36`

0:2 Моузес Усор 44`

0:3 Томас Гойгингер 58` (д)

1:3 Станислав Шопов 74` (д)

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Амос Юга, Мено Кох, Иван Турицов, Тибо Вион, Жеферсон, Лазар Туфегджич, Брадли Де Нойер, Жираир Шагоян, Дюкенс Назон

Треньор: Саша Илич

ЛАСК: Александър Шлагер, Акош Кечкеш, Филип Цирайс, Рене Ренер, Петер Михоръл, Роберт Жул, Марин Любичич, Моузес Усор, Филип Стойкович, Саша Хорват, Кейто Накамура