Ботев Пловдив и ФК Рига направиха 4:4 в зрелищен мач в Дубай

7 Dni Sport21.01.2023
Ботев Пловдив - ФК Рига, Елвис Ману

Отборът на Ботев Пловдив направи 4:4 с Рига в първата си контрола в Дубай. Елвис Ману вкара три от четирите гола за „канарчетата“, а Абдулай Траоре се отчете с един. Двубоят на пловдивчани бе изгледан лично от собственика на клуба Антон Зингаревич, който пристигна в лагера по-рано през деня.

Рига поведе в резултата още в 5-ата минута с гол от дузпа. Шест минути след това Ботев Пловдив възстанови равенството с попадение на Абдулай Траоре в 12-ата минута.

Само минутка по-късно обаче контраатака на Рига завърши с гол. Така след първите 30 минути игра Рига водеше с 2:1.

Още в третата минута на второто тридесетминутно полувреме Рига отбеляза третия си гол.

В третата част Елвис Ману се разписа за Ботев, за да намали преднината на латвийците само на гол – 2:3.

В последната част от общо четирите по 30 минути Елвис Ману реализира от дузпа, с което изравни и резултата 3:3. 29-годишният нападател реализира своя хеттрик, за да даде преднина на Ботев за първи път в двубоя, но в края на мача латвийците успяха да изравнят и оформят крайното 4:4.

Автор: „Гонг“

Снимка: Официална Фейсбук страница на Ботев Пловдив