Луиза Бертани с 3-то място във втория гигантски слалом в Поца ди Фаса

7 Dni Sport19.01.2023
Луиза Бертани,

Италианката Луиза Бертани, която се състезава за България, завърши на трето място във втория гигантски слалом за жени в Поца ди Фаса (Италия) от календара на ФИС.

26-годишната Бертани даде общо време от двата манша 1:45.57 минута. Тя бе трета след първия манш с 52.53 секунди и даде 20-о време във втория – 53:04.

Победителка стана италианката Елиза Платино с 1:44.12 минута, а втора с пасив от 1.17 секунди се нареди Катарина Хубер (Австрия). Бертани е на трето място на 1.45 секунди след шампионката.

Преди този старт Луиза Бертани имаше три поредни победи в гигантски слалом на ФИС след успеха вчера на същата писта и двете първи места в Кронплац през миналата седмица. Идната седмица Бертани отново ще стартира в Кронплац, но този път в Световната купа, като двата гигантски слалома на „Ерта“ са предвидени за вторник и сряда (24-25 януари).