Черно море победи Черноморец Балчик с 2:0

7 Dni Sport19.01.2023
Спартак Варна - Черно море, Отбор

Черно море записа победа в третата си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ победиха с 2:0 тима на Черноморец (Балчик), като попаденията реализираха Александър Василев през първата част (19) и Марин Петков в 80-ата минута.

Спарингът се игра на стадион „Младост“, а в него Илиан Илиев използва два различни състава през двете полувремена.

Така Черно море записва втора победа в контролите след успеха с 1:0 срещу Фарул в Констанца, а срещу дубъла на ЦСКА 1948 „моряците“ направиха 0:0 в Обзор.

В 9-ата минута варненци можеха да открие резултата. Стражът на Балчик, в опита си да изчисти топката, я изрита в главата на Сула, а тя за малко да влезе във вратата. Малко след като измина четвърт час игра, след многоходова атака, кълбото стигна до Закария Беншаа, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай целта.

В 19-ата минута „моряците“ поведоха в резултата. След добра атака, топката попадна в Александър Василев, който с удар от около 25 метра заби кълбото в горния десен ъгъл на стража на гостите за 1:0.

В 27-мата Сула стреля опасно от фал, но покрай страничния стълб на вратата. В самия край на първата част Сула центрира в наказателното поле, където Закария Беншаа нанесе изстрел с глава, но не намери целта.

През втората част Илиан Ииев пусна нови 11 футболисти – Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

В началото на второто полувреме Алекс Фернандес напредна в половината на Черноморец, пусна към Исмаил Иса, който се опита да пусне топката покрай вратаря, но тя мина край страничната греда.

В 67-мата минута Николай Златев напредна по десния фланг и центрира по земя около точката на дузпата, където Васил Панайотов се опита да насочи кълбото във вратата на тима от Балчик, но точно преди да нанесе удар, тя отскочи и халфът я прати над целта.

Малко след това Исмаил Иса изведе Димитър Петров отляво, който напредна в наказателното поле и бе фаулиран от бранител, но главният съдия не посочи бялата точка.

10 по-късно Марин Петков засече центриране отляво и с глава оформи крайния резултат – 2:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Александър Василев, Цветомир Панов, Стефан Велев, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Закрия Беншаа, Матеус Машадо;

Второ полувреме: Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.