ЦСКА стартира контролите със загуба от японци и скандално съдийство

7 Dni Sport18.01.2023
ЦСКА - Санфрече Хирошима, Маурисио Гарсес

ЦСКА загуби първата си контрола по време на подготвителния си лагер в турския курорт Белек от японския Санфрече Хирошима с минималното 0:1. Единственото попадение реализира Таиши Мацумото в 88-ата минута. Срещата ще се запомни със скандалното съдийство от страна на турските рефери, които отмениха три попадения при доста спорни обстоятелства.

През първото полувреме „червените“ доминираха на терена и изпуснаха няколко чисти положения, с които можеха да вземат добър аванс в резултата. През втората част обаче японците заиграха много по-добре, макар че столичани първи отбелязаха гол, който беше отменен заради несъществуваща засада. Впоследствие две попадения на Санфрече също не бяха зачетени заради скандални решения на реферите.

Дебют за тима на Саша Илич направи новото попълнение Тобиас Хайнц, а в следващата си проверка на турска земя ЦСКА се изправя срещу полския Гурник Забже на 20.01, петък.

Проверката стартира в спокойно без някакви опасности пред двете врати. В четвъртата минута Дюкенс Назон падна в наказателното поле на Санфрече Хирошима, но нямаше основание да бъде отсъдена дузпа в полза на ЦСКА.

Пет минути по-късно вратарят на „червените“ – Густаво Бусато, се намеси след коварно центриране в наказателното поле, но в крайна сметка беше отсъдена и засада.

В 14-ата минута бе отправен и първият удар по посока една от врати. Тогава Назон се пребори добре за топката пред наказателното поле на Санфрече, задържа я и влезе отдясно в наказателното поле, но бе блокиран от противников защитник.

ЦСКА продължи да бъде по-активният тим и в 17-ата минута Тибо Вион отправи силен изстрел от дистанция, Кейсуке Осако отрази.

Две минути по-късно „червените“ бяха близо до откриването на резултата. Тогава активният Назон засече хубаво подаване отляво в наказателното поле, но отново стражът на японците се намеси решително и изби над напречната греда.

Малко след половин час игра се наложи и на вратаря на българския тим да се намесва, след като напусна пределите на наказателното си поле, за да блокира извеждащо подаване към Макото Мацута. Бразилският страж трябваше да прави и второ изчистване, с което опасността премина.

Пет минути преди края на първата част „червените“ пропуснаха нова възможност за попадение. Брадли Де Нойер проби отлично на скорост по левия фланг, след което комбинира с Назон в наказателното поле. Хаитянинът се измъкна от персоналния си пазач, но в крайна сметка защитник на Санрече блокира удара му в корнер.

На почивката старши треньорът на ЦСКА – Саша Илич, направи доста промени в състава си. На терена се появиха вратарят Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков, а също така и новото попълнение Тобиас Хайнц, който прави дебют с червената фланелка.

Санфрече стартира доста по-добре второто полувреме и наложи натиск в първите десетина минута. Точно в 55-ата минута тази преса накара вратарят Димитър Евтимов да сбърка при изнасянето на топката, но след това той успя бързо да поправи грешката си и се отчете с добро спасяване след удар на Рио Танада.

Десет минути по-късно ЦСКА отбеляза попадение след красива атака. Джонатан Линдсет комбинира с Тобиас Хайнц, който пък чудесно изведе Браян Морено в наказателното поле. Той демонстрира страхотна техника, след като залъга двама играчи на японците и предостави топката на Лазар Туфегджич, който нямаше проблем да реализира на празна врата. В крайна сметка обаче последва вдигнат флаг за засада, но съдията сбърка, тъй като такава нямаше, след като паднал играч на Санфрече покриваше сръбския голмайстор на „червените“.

Много бързо след това, в 68-ата минута, отмениха гол и на Санфрече Хирошима. Рио Танада беше изскочи от дълбочина, след като беше изведен сам срещу Евтимов и го прехвърли елегантно, а топката попадна във вратата му. Турският арбитър обаче отнесе сериозни подигравки и от двата лагера, след като отсъди засада, а на повторенията ясно се видя, че такава трудно можеше да има.

Двадесет минути преди края на редовното време японците бяха много близо до откриването на резултата, след като Евтимов излезе неразчетено много пред голлинията си, а Мацумото прехвърли родния страж, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Слабото представяне на съдите продължи и в 77-ата минута, когато нов гол на Санфрече беше отменен заради несъществуващата засада. Халифа беше изведен от дълбочина и надбяга защитниците на ЦСКА, след което преодоля и Евтимов, но в крайна сметка и това попадение не беше зачетено.

В 82-ата минута Санфрече като по чудо не откри резултата. Насим Бен Халифа беше оставен непокрит на страхотна позиция във вратарското поле, но не успя да отправи хубав удар и Евтимов изби. Последва добавка на Хигаши, който обаче не успя да уцели вратата.

Японците нанесоха решителния си удар в 88-ата минута, когато реализираха победното попадение в срещата. Тогава Амос Юга сбърка при изнасянето на топката, което позволи на Таиши Мацумото, който получи хубав пас между Енес Махмутович и Минков, а след прати топката под плонжа на Евтимов за крайното 0:1.

ЦСКА – Санфрече Хирошима 0:1

0:1 Таиши Мацумото 88′