Хебър Пазарджик победи Локомотив Пловдив с 1:0 на „Лаута“

7 Dni Sport14.01.2023
Хебър Пазарджик - Локомотив Пловдив,

Локомотив (Пловдив) допусна загуба в първата си контрола от зимната си подготовка. Момчетата на Александър Томаш загубиха с 0:1 от Хебър на стадион “Локомотив”. През първото полувреме двата тима стояха равностойно на терена, като тогава падна и единствения гол в срещата – дело на Стилиян Тисовски (6’). През втората част Локомотив натисна своя съперник, като направи няколко добри атаки, но така и не успя да изравни резултата.

Двубоят започна равностойно, а първият изстрел дойде в 4-ата минута, когато Стилиян Тисовски отправи удар, но Илко Пиргов улови. 2 минути по-късно обаче гостите от Пазарджик откриха резултата. Октай Хамдиев напредна добре по десния фланг и подаде по земя към Тисовски, който дебнеше около границата на наказателното поле. Офанзивният футболист засече добре кълбото и го прокара покрай Пиргов – 0:1.

Малко по-късно Илко Пиргов трябваше да се намесва, след като Венсан Марсел пое добре и стреля, но стражът на „смърфовете“ изби. Последваха малко по-скучни минути, в които имаше атаки и към двете врати, но без да се създава нищо интересно. В 27-ата минута добро разиграване от страна на Локомотив доведе до това Бабакар Дион да стреля от средна дистанция по земя, но неговият шут се оказа твърде слаб.

В 30-ата минута Тодор Павлов пусна много хубаво подаване, което разсече цялата защита на Хебър и остави Каракашев сам срещу вратаря на гостите. Микулич обаче излезе навреме, скъси дистанцията и успя да избие.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше.

През първите 15 минути на второто полувреме Локомотив бе по-опасният тим, но отново нямаше интересни положения. В 66-ата минута Йосип Томашевич стреля атрактивно от воле, но високо над напречната греда.

3 минути по-късно домакините организираха опасна атака с хубаво отиграване на Христо Иванов, който се завъртя атрактивно и елиминира противников състезател. След това последва подаване към Ивайло Димитров, който върна към Джовани, но ударът на бразилеца бе високо над напречната греда.

В 82-ата минута Ивайло Димитров пусна пас към Евандро, който засече, но неуспешно. 2 минути по-късно пък Костадин Велчев влезе остро и опасно в краката на Петър Витанов и така футболистът на Хебър получи червен картон.

В самия край на двубоя Ивайло Димитров стреля от чиста позиция, но топката се отклони от защитник в зелено и излезе в корнер. Във финалните секунди Джовани шутира от границата на наказателното поле, но Микулич улови. Това се оказа и последното положение в срещата.

Локомотив Пловдив – Хебър Пазарджик 0:1

0:1 Стилиян Тисовски (6)

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус да Силва, 3. Луан, 5. Тодор Павлов, 91. Александър Георгиев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 39. Иван Сулев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга;

Резерви: 81. Мартин Величков, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Бариани, 21. Евандро, 19. Денислав Александров, 25. Педриньо, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов.

Хебър Пазарджик: 22. Звонимир Микулич, 28. Осира Корнел, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Маржурин, 39. Ивайло Михайлов.

Резерви: 5. Мартин Михайлов, 23. Николай Николов, 99. Архан Исуф, 25. Стоян Стоичков, 17. Арсенио Валгорт, 30. Филип Парутев, 26. Костадин Велчев, 10. Марк-Емилио Папазов.