Луиза Бертани постигна първата си победа в гигантски слалом за България

7 Dni Sport12.01.2023
Screenshot 2023-01-12 at 17.15.28

Състезаващата се за България италианка Луиза Бертани спечели гигантския слалом за жени в италианския зимен център Кронплац от календара на ФИС.

26-годишната Бертани даде най-добро равно време с Елиза Платино (Италия) в първия манш, но след стабилно каране във втория зае първото място с общо време 2:29.69 минути.

Платино остана втора с изоставане от три стотни, а призовата тройка допълни финландката Ерика Пикалайнен на 0.63 секунди след победителката.

Бертани печели гигантски слалом в Кронплац за втори път в последните дни, след като триумфира на същата писта и в края на декември в откритото първенство на Албания.