Алекс Николов и Лубе се класираха за 1/4-финалите в Шампионска лига

7 Dni Sport11.01.2023
България U20, Волейбол, Александър Николов

Родният национал Александър Николов и отборът на Кучине Лубе постигнаха пети пореден успех в най-престижния европейски турнир – Шампионската лига.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини надиграха Бенфика с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) в мач от група С на надпреварата, изигран в португалската столица.

Първият кръг донесе победа на „червено-белите“ с 3:2 гейма. Лубе е безапелационен водач в класирането с 14 точки (5 победи), Бенфика е четвърти с 2 пункта (5 загуби).

Александър Николов завърши 3 точки (3 аса). Най-резултатен бе Габриел Гарсия Фернандес с 14 пункта, Марлон Янт приключи с 12 точки (1 ас, 1 блокада). Лусиано де Чеко се отчете със 7 точки (6 аса!). За съперника Ааро Никула реализира 11 точки (1 ас), Андре Рюма добави 9 пункта (2 блокади).

В последния си двубой от груповата фаза Лубе среща Кнак, на 25 януари (сряда). Бенфика се изправя срещу френския Тур.