Адриан Андреев мачка на Аустрелиън Оупън 2023, на една победа е от мечтата си – България е щастлива

7 Dni Sport11.01.2023
адриан андреев

Адриан Андреев е само на победа от основната схема в дебютното си участие на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Българинът победи с 6:4, 6:1 №122 в световната ранглиста Юрий Родионов от Австрия. Срещата продължи 80 минути.

За влизане в основната схема Андреев ще играе срещу играе срещу 20-ият поставен Зизу Бергс от Щвейцария (№129), който инкасира разгромно поражение след 2:6 0:6 от Димитър Кузманов по време на United Cup.

В първия кръг на квалифакациите Адриан елиминира със 7:6(5), 4:6, 7:6(10-5) Франческо Маестрели (Италия) – №200 в света.

Андреев поведе с 4:0 срещу Родионов в първия сет, но допусна преднината му да бъде намалена на 5:4. При този резултат Адриан сервира за спечелване на сета и успя да го направи с гейм на 15.

Във втората част Андреев спечели четири поредни гейма от 2:1 до 6:1.