Божидар Краев ниже гол след гол в другия край на света

7 Dni Sport17.12.2022
Божидар Краев, Уелингтън Финикс

Божидар Краев продължава отличното си представяне с екипа на новозеландския Уелингтън Финикс, който се състезава в австралийската Ей Лига. В мач от осмия кръг на шампионата българинът и съотборниците му спечелиха с 3:1 домакинството си на Аделаида Юнайтед.

25-годишният Краев отбеляза второто попадение в срещата в 37-ата минута. Още в началото Оскар Завада даде преднина на Уелингтън Финикс, а в 61-ата точен за домакините беше и Ян Сасе.

Малко преди края на двубоя Краев можеше да вкара и второ попадение, но пропусна дузпа.

За бившия играч на Левски това беше гол в четвърти пореден мач на Уелингтън Финикс в първенството на Австралия и общо пети през сезона. Отборът му е трети в класирането с 12 точки. Лидерът Мелбърн Сити има 16 т.