Алберт Попов и братя Златкови не завършиха първия манш в Обереген

7 Dni Sport15.12.2022
Алберт Попов,

Най-добрият български алпиец Алберт Попов отпадна още в първия манш на слалома от Европейската купа по ски-алпийски дисциплини в курорта Обереген в Италия. Същото се случи и с братята Камен и Калин Златков.

Преди една година Алберт Попов завърши на 3-о място в същата дисциплина отново в Обереген, което му донесе първи подиум в кариерата ме в Европейската купа. Той стартира под номер 17, но не успя да завърши първия манш.

Камен Златков започна като 39-и, а брат му Калин стартира под номер 102, но и двамата също не успяха да завършат състезанието, в което се включиха общо 108 скиори само 63, от които успяха да го завършат.

Алберт Попов стартира силно за Световната купа, след като завърши първия манш на 10-о място, а след втория беше 11-и във Вал д’Изер, Франция.