Локо София победи Витоша Бистрица и продължи за Купата

7 Dni Sport28.11.2022
Локомотив София - Витоша Бистрица,

Отборът на Локомотив (София) се класира за четвъртфиналите за Купата на България. „Железничарите“ постигнаха категоричен успех с 3:0 над Витоша (Бистрица). Попаденията за домакините реализираха Ивайло Найденов (45), Алас Диас (56) и Красимир Милошев (80).

Първата интересна ситуация в мача дойде още във втората минута. Юлиян Ненов получи извеждащ пас, а офанзивният футболист овладя кълбото, но се подхлъзна, топката стигна до Славчев. Халфът отправи удар, но след рикошет се стигна само до корнер.

Малко след това Александър Любенов не се затрудни с удар от далечна дистанция на Цветомир Вачев.

В 25-ата минута Димо Бакалов засече с глава центриране от корнер, но право в ръцете на Цветелин Ставрев. В 37-ата минута Божидар Кацаров пропусна най-доброто положение. Юлиян Ненов центрира към далечната греда, където централният защитник засече с левия крак, но топката не попадна в мрежата на гостите от Бистрица.

В последните секунди на първата част „железничарите“ стигнаха до първия гол. Димо Бакалов продължи с глава към Ивайло Найденов, който влезе навътре и с прецизен удар прати топката във вратата на Цветелин Ставрев.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините, който даде резултат сравнително бързо. В 53-ата минута Илия Димитров можеше да намери мрежата на „тигрите“ с глава, но стреля над целта. След пет минути обаче бразилецът Алан Диас не сбърка на метър пред голлинията на Витоша – 2:0 за Локомотив.

В 69-ата минута главният съдия Станислав Тодоров показа директен червен картон на Ивайло Найденов. Крайният бранител повали резервата Християн Димитров, който излизазаше очи в очи с Александър Любенов.

Десет минути преди края футболистите на Локомотив (София) стигнаха до трети гол. Красимир Милошев записа името си сред голмайсторите с много красиво изпълнение от далечна дистанция.

В последните секунди на срещата Тодор Димитров центрира в наказателното поле към Цветомир Вачев, който отправи страхотен удар с глава, но кълбото се отби в гредата. Това бе и последната ситуация в сблъсъка от турнира за Купата на България.

Локомотив София – Витоша Бистрица 3:0

1:0 Ивайло Найденов 45′
2:0 Алан Диас 57′
3:0 Красимир Милошев 80′

Стартовите състави:

Локомотив София: 24. Любенов, 13. Рапосо, 33. Фильо, 44. Кацаров, 5. Малембана, 22. Найденов, 26. Милошев, 8. Славчев, 70. Бакалов, 9. Димитров, 94. Ненов.

Витоша Бистрица: 12. Ставрев, 5. Чарлов, 7. Кочилов, 10. Амзин, 11. Славков, 18. Петров, 21. Илиев, 41. Христов, 24. Димитров, 27. Паскалев, 77. Вачев.