Ботев Пловдив с класика срещу Черноморец Балчик за Купата

7 Dni Sport25.11.2022
Черноморец Балчик - Ботев Пловдив, Елвис Ману, Дилан Мертенс

Ботев Пловдив нямаше проблем при гостуването си на третодивизионния Черноморец Балчик и след комфортна победа с 3:0 продължава напред към 1/8-финалите за Sesame Купа на България.

„Канарчетата“ поведоха рано-рано в двубоя, като Елвис Ману бе точен още във втората минута след грешка в отбраната на домакините. В 23-ата минута Ману вкара втория гол за пловдивчани в срещата, а в 68-ата и Дилан Мертенс записа името си сред голмайсторите.

В следващия етап за Купата на „България“ Ботев Пловдив гостува на Славия на 3 декември.

Гостите от Пловдив поведоха в резултата още във втората минута. Елвис Ману излезе на чиста позиция и не сбърка за 0:1.

В следващите минути Ботев владееше играта и не позволяваше на домакините да стигна до нещо опасно пред вратата на Хидайет Ханкич.

В 26-ата минута „канарчетата“ удвоиха преднината си, след като Ману бе точен с глава след центриране на Антоан Бароан.

Минути след това Па Конате получи извеждащо подаване от Емануел Току и стреля по земя, но стражът на домакините се справи.

В 68-ата минута Дилан Мертенс направи преднината на Ботев класическа с красиво изпълнение от дъгата на наказателното поле.

Черноморец Балчик – Ботев Пловдив 0:3

0:1 Елвис Ману 2′
0:2 Елвис Ману 23′
0:3 Дилан Мертенс 68′

Състави:

Черноморец Балчик: 1. Иван Иванов – к, 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Kристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 11. Радослав Златев, 18. Джорджио Димитров, 10. Мохамед На Нбаче, 17. Теодор Тотев, 20. Габриел Вулкано, 23. Алекс Наков

Резерви: 27. Кристиян Неделчев, , 19. Иван Томов, 5. Кристиан Колев, 7. Никола Владев

Треньор: Здравко Кулишев

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев -к, , 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабеѝ, 24. Джаспър Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 14. Бисер Бонев, 16. Самюел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел