Испания показа на всички как се прави, вкара 7 гола на Коста Рика

7 Dni Sport23.11.2022
Испания - Коста Рика, Марко Асенсио

Отборът на Испания победи Коста Рика с 7:0 на старта на своята кампания на Световното първенство в Катар.

Дани Олмо откри в 11-а минута. Марко Асенсио удвои аванса 10 минути по-късно. Феран Торес направи резултата класически в 31-а минута ит дузпа. Торес отново отбеляза в 54-а минута. Гави направи резултата 5:0 в 75-а минута. Солер покачи на 6:0 в последната минута на редовното време, а Мората успя да наниже седми гол за крайното 7:0.

Двубоят започна със страхотно темпо от страна на испанците и още в 5-а минута дойде голям шанс. Дани Олмо успя да изскочи зад защитата на Коста Рика, но пропусна целта от сравнително изгодна позиция.

В 11-а минута обаче централноамериканският тим не успя да отблъсне опасността. След перфектна многоходова атака, Гави изведе Дани Олмо, а десетката овладя по отличен начин и прехвърли Кейлор Навас за 1:0.

В 21-а минута нещата за Коста Рика станаха още по-сложни. След поредната постепенна атака на европейците, Алба получи топката на крилото и центрира остро, а на правилното място беше Асенсио, който удвои аванса на тима си.

Нови 10 минути класиката беше оформена. Педри беше съборен в наказателното поле и последва сигнал за дузпа. Зад топката застана Феран Торес, който не сбъкра за 3:0.

Началото на втората част не беше по-различно от цялото първо такова. След поредната чудесна атака на испанците Феран Торес получи топката в наказателното поле и след объркване между Брайън Овиедо и Кейлор Навас стрелецът отново прониза вратата на Коста Рика за 4:0.

Петнадесет минути преди края на мача резултатът стана още по-внушителен. Алваро Мората беше изведен сам срещу Кейлор Навас, но стражът първоначалнто изби. Нападателят обаче се завъртя и намери Гави, който с изключително прецизен удар този път направи резултата 5:0.

Наказателната акция обаче не спря дотук. В 90-а минута, първоначално Кейлор Навас успя да спре удара на Алваро Мората, но при добавката на Карлос Солер шанс нямаше – 6:0.

Испания – Коста Рика 7:0

Ето и съставите на двата тима:

Испания: Симон, Аспиликуета, Родри, Лапорт, Алба, Гави, Бускетс, Педри, Торес, Асенсио, Олмо;

Коста Рика: Навас, Дуарте, Овиедо, Калво, Мартинес, Фулър, Борхес, Техеда, Кембъл, Контрерас, Бенет;

Автор: „Гонг“