Стивън Петков с гол и асистенция при драматичен успех на Морейрензе

7 Dni Sport18.11.2022
Стивън Петков,

Българският нападател Стивън Петков бе с ключова роля за успеха на неговия Морейрензе с 2:1 над Пеняфиел в двубой за Купата на лигата в Португалия.

Домакините поведоха в 30-ата минута с гол на Роберто и двата тима се оттеглиха на почивка при аванс от един гол за Пеняфиел. В 60-ата минута мачът трябваше да бъде прекъснат заради проблеми с осветлението.

Двубоят бе подновен повече от половин час по-късно, а Морейрензе успя да стигне до пълен обрат.

Българинът изравни резултата в 80-ата минута, а в последната минута на редовното време асистира на Андре Луис за победния гол.

Морейрензе е в група С на турнира, в която освен Пеняфиел, са още Ещрела и Бенфика.