Нищо ново под слънцето! Добрата стара Славия се срина срещу Витоша и зарадва любителите на залози

Славия Витоша Бистрица (16)

Отборът на Витоша (Бистрица) записа втори успех от началото на сезона в Първа професионална лига. Днес играчите на Росен Кирилов победиха с 2:0 Славия на стадион “Васил Левски” в последната среща от третия кръг на шампионата и излязоха на четвърто място в класирането.

В герой за “тигрите” се превърна Даниел Кутев, който заби и двете попадения в мрежата на домакините.

Загубата пък е първа за „белите“.

Срещата започна отлично за гостите. В 13-ата минута „тигрите“ изненадаха неприятно „белите“, след като Даниел Кутев се разписа в мрежата на Антонис Стергиакис. Атакуващият футболист се възползва от фантастичен пас на Ивайло Лазаров, пише Sportal.bg.

В 25-ата минута Димитър Велковски центрира остро в наказателното поле, където на добра позиция се озова Янис Карабельов, който обаче стреля високо над вратата.

Секунди преди края на първата част Витоша направи образцова контраатака, която започна от Наско Милев и завърши с втори гол на Даниел Кутев. Нападателят финтира Станисавлевич и технично матира младия страж на Славия.

В 46-ата минута сантиметри лишиха Кутев от трети гол в мача. Нападателят се възползва от грешка в „бялата“ отбрана, след което стреля, но кълбото срещна горната греда. Десет минути по-късно Славия отговори с красив удар от въздуха на резервата Момчил Цветанов, но бранител на „тигрите“ успя да избие топката.

В 80-ата минута Галин Иванов успя да вкара гол в мрежата на гостите, но страничният съдия правилно отсъди засада на футболиста на Славия и реферът отмени попадението.

До края на срещата играчите на Златомир Загорчич се опитаха да вкарат поне един гол, но “зелената” отбрана не се пропука и логично срещата завърши с успех и “суха” мрежа за гостите от Бистрица.

В следващия кръг Славия гостува на ЦСКА-София, а Витоша приема Лудогорец.