Гордей се България, третокласника Борис Клечаров стана втори по таекуондо в Европа

7 Dni Sport16.11.2022
Борис Клечаров,

Третокласникът от 50.ОУ Борис Клечаров се завърна от Европейското първенство по таекуондо за деца в Букурещ със сребърен медал.

Борис взе участие като представител на България и на клуб „Нерон“. Той се състезава в категория до 30 кг, в която участват деца на 9,10 и 11 години.

Въпреки че Борко беше най-малък във възрастовата група, той показа голямо желание за игра и борбеност. След три категорично спечелени срещи малкият състезател се класира за финал. В него се изправи срещу по-големия от него представител на Белгия и му отстъпи златото, но не без бой.

Така Борис Клечаров се нареди на почетното 2-ро място сред най-добрите таекуондисти в Европа.

Автор: Фейсбук страницата на 50. ОУ „Васил Левски“