Лудогорец победи наивен Локо Пловдив с 3:2 на „Лаута“

7 Dni Sport08.11.2022
Локомотив Пловдив - Лудогорец, Рик Джонатан

Отборът на Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 3:2 на стадиона в парк „Лаута“.

Мартин Паскалев откри за домакините, но Матиас Тисера изравни и след това даде преднина на тима си. Каули пък реализира трето попадение за „орлите“. През втората част пък Джовани върна отново Локомотив в играта.

Резултатът бе открит от домакините още в четвъртата минута. Тогава след атака отдясно топката стигна до Джовани, който стреля без да се бави. Серджио Падт изби кълбото, но то се озова право при дебнещия Мартин Паскалев, който на празна врата я прати във вратата.

В 19-ата минута обаче Матиас Тисера изравни за гостите. Аржентинецът бе оставен непокрит сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката покрай Динко Хоркач.

В 28-ата минута обратът стана пълен. За пореден път играч на Лудогорец се откъсна зад защитата на Локомотив, в този случай Аксел Фон Витри бе оставен отдясно и намери Тисера в наказателното поле, който без да се бави направи 2:1 в полза на тима си.

Десетина минути по-късно падна и трети гол във вратата на Локо. За пореден път човек се оказа зад защитата и реализира. Каули бе изпуснат отляво и с техничен удар направи 3:1. Първоначално голът бе отменен, но след преглед на ВАР бе признат за редовен.

В даденото продължение на първата част Тисера и Текпетей излязоха едновременно сам срещу Хоркач, но не се разбраха добре и в крайна сметка вратарят успя да отнеме топката на ганаеца.

След спокойно начало на втората част в 58-ата минута Тисера отново излезе сам срещу вратаря, но вместо да подава на двама свободни съотборници реши да стреля и прати топката над вратата.

В 64-ата минута Локомотив намали резултата. Димитър Илиев намери Джовани близо до границата на наказателното поле и с плътен удар бразилецът намали.

В края на мача Локо тръгна на щурм в предни позиции, но Лудогорец действаше хладнокръвно, а при една контраатака резервата Кирил Десподов изскочи сам срещу вратаря, но ударът му бе право в Хоркач.