ФК ЦСКА 1948 взе всички точки в Бистрица, обърна Пирин

7 Dni Sport05.11.2022
ФК ЦСКА 1948 - Спартак Варна, Евгений Сердюк, Парвизджон Умарбаев, Ивайло Чочев

Отборът на ФК ЦСКА 1948 победи Пирин Благоевград с резултат 2:1 в пореден мач от efbet Лига.

Венцислав Бенгюзов даде аванс на „орлетата“ в 27-ата минута. Ивайло Чочев изравни резултата в 55-ата. Енрике Рафел вкара втория гол за „червените“ в 83-ата минута.

Освен шефове и директори на двата отбора, на стадиона в Бистрица присъстваха и Димитър Бербатов, както и Петър Величков.

В първите минути от срещата домакините от столицата бяха по-дейният отбор, но големи шансове пред вратаря на Пирин – Ковальов, липсваха. В 23-ата минута пък след преразглеждане на ВАР реферът Васимир Ел-Хатиб видя как Лясков застъпи Иван Тасев и „червените“ от София останаха с човек по-малко.

Гостите от Благоевград се възползваха от численото си превъзходство и откриха резултата. Цонев пласира добро центриране от ъглов удар в наказателното поле на ЦСКА 1948, а Венцилав Бенгюзов не беше опазен от Карлос Охене и с чудесен удар от воле направи безпомощен Наумов.

Малко след това Христо Янев смени своя голмайстор поради контузия, а в игра влезе Мартин Смоленски. Любослав Пенев направи тактическа промяна с оглед липсата на един човек на терена и извади Октавио, а на негово място влезе Стив Фуртадо. Пирин натисна своя опонент и реализира втори гол във вратата на ЦСКА 1948 в края на първата част чрез Станислав Костов, но голът беше отменен поради засада. „Червените“ изравниха резултата, след като Реян Даскалов пласира изящно центриране в наказателното поле на гостите. Христофор Хубчев не успя да опази Ивайло Чочев, който с глава вкара 14-ия си гол през сезона.

„Червените“ организираха магическа атака в 82-ата минута и направиха направиха пълен обрат. Георги Русев размина трима бранители на Пирин и комибнира на двойно с Алекс Колев, който му върна с пета. От аутлинията Русев намери резервата Енрике, който се разписа в опразнената врата.

ФК ЦСКА 1948 – Пирин Благоевград 2:1

0:1 Бенгюзов 27′