Националите на България до 15 години победиха Румъния с 2:1

7 Dni Sport03.11.2022
България U15,

Юношеският национален отбор на България до 15 г. затвърди добрите впечатления и постигна втора победа (2:1) в рамките на 3 дни над връстниците си от Румъния. Приятелският двубой се игра на основния терен в Национална футболна база „Бояна“ и бе излъчен пряко в YouTube канала на БФС. Днес тимът ни можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, тъй като напълно надигра състава на северната ни съседка.

„Лъвчетата“ притиснаха съперника още в началото и набързо взеха добра преднина. В 9-тата минута капитанът Кристиян Горянов бе точен от дузпа, а малко по-късно – след отлично организирана атака, топката попадна у Марто Бойчев, който с прецизен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:0. До почивката българският тим продължи да диктува темпото и можеше да достигне и до трето попадение.

През втората част селекционерът Калоян Георгиев предприе доста промени, но това не се отрази на съотношението на силите. България продължи да атакува и да създава множество положения пред Чиобану, но късметът изневери на нашите момчета. При една от редките си контраатаки Румъния успя да намали чрез Тамеш в 64-тата минута, но за повече от втора почетна загуба гостите нямаха сили.

Съставът на България: 12. Алек Коцев (41 – 1. Иван Кехайов), 2. Мартин Портарски (77 – 22. Николай Илчев), 4. Симеон Турлаков (57 – 21. Самуил Барабанов), 5. Николай Любомиров, 20. Радослав Караманов (41 – 3. Никола Ставрев), 17. Стефан Крумов, 14. Виктор Илиев (48 – 6. Никола Кръстев), 10. Кристиян Горянов (77 – 16. Младен Петков), 11. Георги Стефчов (41 – 8. Димитър Челебиев), 9. Марто Бойчев (48 – 13. Александър Георгиев), 19. Мартин Величков (27 – 7. Виктор Караджов).

Селекционер: Калоян Георгиев.