Валентин Железов = победа за ЦСКА

7 Dni Sport01.11.2022
Левски - ЦСКА, Валентин Железов

ЦСКА излиза в четвърто поредно гостуване от 17:15 часа на стадион „Локомотив“ в парк Лаута, Пловдив.

„Червените“ нямат загуба, когато Валентин Железов ръководите срещите на тима от “Борисовата градина”.

Опитният съдия получи наряд за срещата от отложения 7-и кръг на “Локо” (Пд) днес.

Реферът е ръководил 10 мача на “червените”, в които те имат 8 победи и 2 равенства.

Железов един път е надувал свирката, когато ЦСКА и “Локо” са играли. Това се случва през март миналата година. Срещата на “Българска армия” завърши без победител – 0:0.

Тогава съдията свири колосалните 53 фала. А “смърфовете” имаха куп претенции към рефера, който работи като надзирател в бургаския затвор.

Последният двубой ръководен от Железов на ЦСКА е срещу “Берое” в четвъртия кръг от първенството през тази година. “Армейците” спечелиха категорично 5:1.

Тимът от Борисовата градина прави най-добрия си старт на сезона от 6 години. Откакто се завърнаха в родния елит, “армейците” имат най-много спечели точки след 15 изиграни срещи.

“Червените” са лидери в подреждането. ЦСКА има 37 точки, две повече от основния конкурент за титлата “Лудогорец”.

Преди 3 години, когато начело на тима бе Нестор ел Маестро, отборът има 35 пункта за същия период от време.

Автор: „24 часа“