Марио Илиевски вкара за Кишварда

7 Dni Sport29.10.2022
Кишварда, Марио Илиевски

Кишварда пропусна да се изравни по точки с шампиона на Унгария и водач в класирането Ференцварош, след като стигна само до 1:1 при визитата си на Мезьокьовешд-Жори в среща от 13-ия кръг на унгарското първенство. Янис Карабельов беше титуляр за Кишварда, а гола за неговия тим отбеляза бишвият нападател на Септември (София) Марио Илиевски. Северномакедонецът се разписа срещу същия съперник и в началото на сезона.

Илиевски беше точен в 54-ата минута след пас на Ярослав Навратил. Малко по-късно гостите получиха дузпа, но Дритон Цамай пропусна. В 80-ата минута резервата Гергей Бобал донесе точката на Мезьокьовешд-Жори. Бившият отбор на Антонио Вутов е на 9-о място в таблицата.

Начело в ОТП Банк Лига е Ференцварош с 24 точки, пред Кечкемети с 23 и Кишварда с 22. На дъното е Вашаш с 9 точки.

В следващия кръг Кишварда ще гостува на Академия Пукшаш.