Гордей се България, Никола Илиев вкара 4 гола за Интер в Шампионската лига, полетя

7 Dni Sport26.10.2022
Интер - Виктория Пилзен, Никола Илиев

Българинът Никола Илиев изигра великолепен двубой за примаверата на Интер в младежката Шампионска лига. Юношата на Ботев Пловдив вкара и четирите попадения за „нерадзурите“ при успеха с 4:2 над Виктория Пилзен.

В 23-та минута Никола Илиев откри резултата за италианския тим. Десет минути по-късно Никола вкара второто си попадение в срещата след асистенция на Самуел Григар, пращайки топката под напречната греда.

При началото на втората част гостите от Пилзен се върнаха в двубоя, след като Алесандро Фонтароза си отбеляза автогол. В 65-та минута обаче Илиев оформи своя хеттрик и отново даде на Интер два гола преднина.

Българският талант не спря с попаденията след третото и в 77-ата минута за четвърти път в срещата прати топката във вратата на Виктор Байер. В 85-ата минута Алао Дабани върна още един гол за Виктория Пилзен.

Снимка: Официален Туитър акаунт на Интер