Наказателната акция на Везенков в Евролигата продължава

7 Dni Sport22.10.2022
Александър Везенков,

Гръцкият гранд Олимпиакос продължава наказателната си акция в Евролигата. Отборът на Александър Везенков записа четвърта поредна победа, след като надделя над Баскония с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) в зала “Фернандо Буеса Арена” във Витория. Това беше първо поражение за испанците в турнира, докато гърците продължават без загуба.

Олимпиакос се присъедини към Фенербахче на върха във временното класиране, като и двата отбора са с баланс 4-0 от началото на сезона.

Българският национал Александър Везенков изигра поредния си великолепен мач, записвайки 4-и мач с 20+ точки през настоящия сезон. Крилото завърши с 26 точки и 7 борби. Той беше на паркета 28 минути и отново завърши като най-полезен за своя отбор с коефициент 29.

И двата отбора имаха периоди на тотално надмощие в срещата. Олимпиакос изигра страхотна първа четвърт, а Баскония се върна в срещата през втората. Началото на последната част бе решаващо за крайния изход на сблъсъка, тъй като баскетболистите на Олимпиакос записаха своя серия от 14 безответни точки и по този начин грабнаха преднината при 74:79, а до края на мача не изпуснаха преднината си.

Костас Слукас завърши с 20 точки и 6 асистенции за победителите, а Шакийл МакКисик добави още 12 точки. Янулис Ларендзакис вкара 11 точки, а Мустафа Фал добави 6 точки и 10 борби.

Майк-Калев Котсар беше най-резултатен за Баскония с 16 точки, а Тадас Седекерскис добави още 15. Долтън Хомс и Ваня Маринкович завършиха с по 12 точки, а Маркъс Хауърд остана с 11 точки. Дариус Томпсън добави още 9 точки и 10 асистенции.