Антов с цял мач при победа на Монца за Купата, следва Ювентус

7 Dni Sport20.10.2022
Удинезе - Монца,

Монца победи Удинезе с 3:2 като гост на „Дачия Арена“ в мач от 1/16-финалите за Купата на Италия. Българският национал Валентин Антов беше цял мач на терена за домакините.

За родния защитник това беше първи изигран двубой за Монца от 26 август насам, когато отборът му загуби с 1:2 именно от Удинезе в шампионатно домакинство. Тази вечер Антов беше единият от само двамата чужденци в стартовия състав на тима, воден от Рафаеле Паладино.

Матиа Велоти даде преднина за Монца в края първото полувреме, но през второто Удинезе направи пълен обрат с две попадения на Неуен Перес. Само 4 минути по-късно Антов и компания отново водеха, след като Салваторе Молина и Андреа Патаня се разписаха, за да се стигне до крайното 3:2 за отбора, който е собственост на Силвио Берлускони.

На 1/8-финалите Монца ще се изправи срещу Ювентус.

Снимка: Официален Инстаграм профил на Монца