Ботев Пловдив сломи Пирин за нова домакинска победа в efbet Лига

7 Dni Sport15.10.2022
Ботев Пловдив - Славия, Елвис Ману

Отборът на Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 3:1 като домакин на базата си в квартал „Коматево“.

Головете за „канарчетата“ вкараха Па Конате (20), Елвис Ману (33) и Емануел Току (63).

Резервата на Пирин Андрей Йорданов се разписа в 70-ата минута.

Очаквано двубоят започна с домакински натиск, който бързо доведе до положения пред вратата на „орлетата“, но Елви Ману показа неточен мерник на два пъти. Стражът Янко Георгиев също се намеси добре при удар на Емануел Току от пряк свободен удар.

В 20-ата минута логичното се случи – Ботев поведе в резултата с гол на Па Конате. Мохамед Брахими проби по десния фланг, след което да центрира в наказателното поле, където Конате отклони топката и я прати зад гърба на Янко Георгиев – 1:0.

В 32-ата минута поредната бърза атака на „канарчетата“ завърши с удар на Току, който обаче мина встрани от вратата.
Минута по-късно Елвис Ману направи 2:0. Нападателят бе намерен зад гърба на защитата от Джеймс Ето’о и този път матира Янко Георгиев.

Второто полувреме започна вихрено за домакините. В рамките само на няколко минути „канарчетата“ пропиляха две чудесни възможности. В 50-ата минута Ван Хертъм проби през центъра и стреля към далечния ъгъл. Ударът му обаче премина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно страхотен пас на Джеймс Ето’о изведе Емануел Току сам срещу вратаря. Той имаше възможност да подаде наляво към снободния Ману, но предпочете сам да завърши атаката и прати топката в аут. В следащата минута пък „канарчетата“ бяха спрени от фантастичната реакция на Янко Георгиев, който с една ръка спря удар на Ману.

В 63-ата минута Димитър Тонев пресече едно подаване и продължи към Елвис Ману, който отклони към Емануел Току, а той прати топката в опразнената врата за 3:0.

Тимът от Благоеврград върна едно попадение 20 минути преди края. Ради Цонев центрира отдясно към Ансрей Йорданов, който изпревари Ван Хертъм и с глава прати топката в мрежата на Ботев Пд – 3:1.

Ботев Пловдив – Пирин Благоевград 3:1

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето’о, 18. Самюел Супрайен-к, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Треньор: Желко Копич

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 23. Казуки Такахаши, 5. Николай Бодуров-к, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис

Треньор: Красимир Петров

Автор: „Гонг“

Снимка: Официална Фейсбук страница на Ботев Пловдив