Гордей се България, Алекс Николов успя на Европейското първенство в Италия

7 Dni Sport26.09.2022
България U20, Волейбол, Александър Николов

След като бяха изиграни всички двубои от европейското първенство за младежи под 20 години, бяха отличени най-изявените състезатели на отделните постове.

Българският национал Александър Николов попадна в Идеалния отбор на шампионата, като стана най-добър втори посрещач. Николов бе най-резултатен за „лъвовете“ в битката за бронзовите медали, която завърши 3:1 гейма за родния тим.

Шампион стана отборът на Италия, който пребори Полша в големия финал с 3:2 (25:19, 25:19, 24:26, 17:25, 15:6).

Очаквано, „адзурите“ обраха по-голямата част от индивидуалните отличия, като взеха четири от тях. За MVP бе обявен Алесандро Боволента (б.а. син на легендата Вигор Боволента).