ЦСКА победи Левски с 3:2 във Вечното дерби при U15

7 Dni Sport24.09.2022
ЦСКА U15 - Левски U15,

ЦСКА победи Левски с 3:2 в дербито на 8-мия кръг в Елитната група до 15 години.

Срещата започна изнервено и с много сблъсъци по терена, а голове през първото полувреме не паднаха.

През втората част интересни моменти не липсваха. Всичко започна, след като в 45-ата минута съдията показа втори жълт картон на Самуел Велчев от Левски.

Само минута по-късно ЦСКА поведе с гол на капитана си Александър Георгиев. Той се възползва от лошо избита топка след корнер и изведе “червените” напред в резултата.

120 секунди по-късно отново Георгиев се възползва от хубав дълъг пас зад защитата на Левски и с едно докосване прехвърли вратаря.

Капитанът на ЦСКА бе замесен и в третия гол, след като негов удар бе избит, а Валентино Върбанов прати топката в мрежата на Левски за 3:0.

„Сините“ се събудиха в самия край на мача. Две минути преди края Стивън Гаоте се измъкна от защитата на „червените“ и с хубав удар по диагонала отбеляза.

Андрей Нешев оформи крайния резултат 3:2 с гол в продължението на срещата.

Снимка: „Спортал“