Гордей се България, Владимир Зографски полетя в Рашнов, качи се на подиума, успя

7 Dni Sport18.09.2022
Владимир Зографски,

Първо призово класиране за новия сезон в ски скока постигна днес в Рашнов (Румъния) водещият ни състезател Владимир Зографски, съобщават колегите от в. „Телеграф“.

Самоковецът поведе след първия опит в четвъртото състезание от лятната верига Гран при на ФИС.

Във финалния скок обаче малко не му стигна, за да постигне първа победа и в крайна сметка зае трето място.

За втория подиум в кариерата си от летните Гран при Зографски събра 250,2 т (100 м и 91 м). Победител днес стана Рен Никайдо (Яп) с 253,4 т (93,5 и 96 м). Втори с 252,5 (96 и 99,5 м) е Павел Вашек (Пол). В генералното класиране за Гран при водят поляците Камил Щох и Давид Кубацки с по 180 т, а Зографски 11-ти със 70, но от 3 старта.