Гордей се България, нашите момчета и момичета се прибраха с 12 медала от Хърватия, смазаха ги

7 Dni Sport13.09.2022
Screenshot 2022-09-13 at 9.25.47

Българските състезатели спечелиха 12 медала от Балканско първенство по триатлон в Загреб (Хърватия).

Страната участва с разширен състав от 41 спортисти в различните възрастови групи, които завоюваха три златни, пет сребърни и пет бронзови медала.

Шампиони станаха Александър Божилов при юноши до 17 години, Красимир Георгиев при деца до 13 години и Никола Киров в акватлона за деца под 9 години.

Сребърни медали взеха Александър Божилов при юноши до 19 години, Никол Колишева при девойки до 17, Степан Пантюхов и Десислава Лазарова, юноши и девойки до 15, Иван Иванов в акватлона за деца до 11 години.

Първият подиум за България в дисциплината смесена щафета донесоха Анастасия Пейчева, Борислав Палашев, Александър Божилов и Никол Колишева, като завоюваха бронзовото отличие. Трети са още Адриан Йонинов и Мира Георгиева при юноши и девойки до 17 години, Кристиана Пенкова и Кристиян Колев при юношите и девойки до 13 години.

В категория елит жени шампионката на България Анастасия Пейчева завърши на седмо място. При мъжете до 23 години Борислав Палашев зае 10-а позиция, а Борис Андреев в 15-и.

„Основните цели за Балканското първенство бяха да дадем шанс на колкото може повече деца да вземат участие в голям международен форум, по-опитните състезатели значително да подобрят миналогодишните си времена и да спечелим повече медали. Щастливи сме, че с подкрепата на партньорите на БАТ успяхме да изпратим толкова разширен състав, като най-малкият ни представител беше едва на 8 години. Днес той се прибира у дома като шампион. В сравнение с първото ни участие като отбор през 2021-а резултатите и класиранията, които състезателите постигнаха са много по-добри. Бих искал да поздравя всички спортисти и техните треньори за добре свършената работа през този състезателен сезон“, коментира президентът на „БАТ“ –  Марио Илиев.