Гордей се България, синът на Олимпийската шампионка Румяна Нейкова – Емил също успя, щастлив е

7 Dni Sport05.09.2022
Емил Нейков 06

Емил Нейков спечели сребърен медал на скиф на европейското първенство по гребане за младежи до 23 г. в Хазевинкел (Белгия).

Синът на олимпийската шампионка Румяна Нейкова, който миналата година триумфира с титлата, се движеше втори през по-голямата част от дистанцията и финишира 7,12 секунди след поляка Пьотър Пломински, който убедително спечели титлата с време 7:12,53 минути.

Това е и единственото българско отличие на континенталния шампионат, тъй като другите ни представители във финал „А“ на шампионата Цветомир Малинов и Иван Янкулов заеха 6-о място на двойка без кърмчия с време 6:58,92 мин, а титлата грабнаха литовците Довидас Станкунас и Домантис Станкунас с 6:37.65 мин.

Пореден голям успех за семейство Нейкови.

Автор: „Труд“