Гордей се България, Йоана Георгиева успя на Европейското първенство в Унгария

7 Dni Sport02.09.2022
Йоана Георгиева,

Българката Йоана Георгиева спечели бронз на 200 метра едноместен каяк на Световното първенство по кану-каяк в спринтовите дисциплини за мъже и жени до 23 години в Сегед (Унгария).

Георгиева, европейска шампионка в олимпийската дисциплина от Белград 2022 през юни, завърши на трето място във Финал „А“ за 41.24 секунди. Победителка стана унгарката Ана Луч с 40.26 секунди, а втора финишира Фредерике Матиесен (Дания) с 41.04 секунди.

Българинът Преслав Георгиев по-рано в сутрешната сесия от шампионата днес се нареди четвърти във Финал „Б“ на 1000 метра едноместно кану с време 4:04.14 минути, с което той завърши 13-и в крайното класиране.

Двойката каяк на 1000 метра Ангел Стоянов и Веселин Вълчов и Преслав Георгиев на 1000 метра едноместно кану ще се състезава по-късно днес във Финал „А“.