7 Dni Sport24.08.2022
ЦСКА - Базел, Джонатан Линдсет

“Базел” направи селекция, която предполага тимът на треньора Александер Фрай да не приключва участието си в Европа още през август.

Евентуалното отпадане от ЦСКА ще отвори голяма дупка в бюджета на клуба. 6-те милиона евро, които ще получи при влизане в групите на Лигата на конференциите, ще му помогнат да не затъне масивно на червено.

Черната прогноза за “Базел” направи швейцарският вестник “Блик”. В четвъртък ЦСКА гостува от 20 ч на стадион “Санкт Якоб парк”, известен сред феновете като “Йогели”, след като победи с 1:0 противника си миналата седмица.

“Червените” изиграха много добре тактически мача и си осигуриха удобна позиция за реванша в Швейцария.

“Блик” е категоричен, че той е от изключителна важност за домакините, което неминуемо прави напрегната ситуацията.

Изданието се чуди как точно тимът на Фрай загуби в София от противник, който се намира на 105-о място в европейската ранглиста, или 70 позиции след “Базел”.

В Швейцария припомнят, че в миналия кръг гостуването в първата част от битката с “Брьондби” също бе изгубено с 0:1 в Дания.