Партизан стартира с победа участието си в турнира за Купата на България

партизан - левски

Партизан победи в Червен бряг, едноименния тим на град Левски с 1:0 във финала на Плевенска област от турнира за купата на България. 180 секунди оставаха до края на 90-те минути, когато Михаил Милчев открадна топката, преодоля двама левскари, подаде в дълбочина към Милен Тонев, чийто пробив завърши с пас на 7-8 метра пред голлинията и след удара на Калоян Тодоров, кълбото се укроти в мрежата.

Получи се двуостър и интересен двубой. В началото Леон Илиев можеше да изведе гостите напред след удар със странична ножица. Другите опасности бяха пред отсрещната врата, но на три пъти с попадение се размина Христо Димов, а Васил Тодоров спаси удар на Милчев.

В 35-ата минута Митко Красимиров репликира съдията, получи червен картон и Левски остана в десет футболисти. Второто полувреме започна с нов пропуск на Леон Илиев. Партизан обаче веднага натисна. По два пъти с гола се разминаха Станислав Антонов и Димов. Мартин Дешев пък стреля опасно от 11 метра към отсрещната врата.

Малко преди гола, домакините пропиляха нов шанс за попадение. Секунди преди края Тонев излезе сам срещу вратаря, шутира, Васил Тодоров изби в гредата, но нямаше друг футболист на Партизан да довкара топката в мрежата.