Специя продължава напред за Купата на Италия, Петко Христов остана на пейката

петко_христов

Отборът на Специя победи втородивизионния Комо с 5:1 като домакин и се класира за втория кръг в турнира за Купата на Италия по футбол. Българинът Петко Христов резерва за Специя и не влезе в игра.

Домакините откриха в 43-ата минута чрез Мбала Нзола, но в 55-ата Алекс Бланко изравни.

Даниеле Верде от дузпа в 60-ата минута отново изведе Специя напред за 2:1. Последваха попадения на Давид Стрелец в 71-ата, второ на Мбала Нзола от дузпа в 76-ата и на Даниел Малдини в 89-ата минута.

В други срещи от първия кръг Торино отстрани Палермо след успех с 3:0 у дома, а втородивизионният Бреша надигра като гост с 4:1 друг тим от Серия Б Пиза.

Тимът на СПАЛ, който също се състезава във второто ниво на италианския футбол изхвърли от турнира елитния Емполи след успех като гост с 2:1 след продължения. Победният гол бе дело на Матео Арена в 121-ата минута на мача.