Филип Кръстев с историческо постижение в Левски

Левски - Спартак Варна, Филип Кръстев

Победата на Левски с 1:0 като гост на Хамрун Спартанс в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите е шестата в историята на клубното участие в евротуртирите, постигната с гол в последните минути.

Интересното е, че Филип Кръстев е единственият в историята на „сините“ футболист, донесъл успех в последните минути при гостуване. Останалите пет такива победи са все в домакински мачове.

С попадението си във вратата на Хамрун Спартанс 20-годишният халф се нареди до легенди на Левски, които също са носили успехи в Европа в заключителните моменти на мачовете. В листата са фигури като Павел Панов, Михаил Вълчев и Николай Тодоров-Кайзера.