Гордей се България, гладиаторска лична битка между Дудова и Юсеин в Букурещ, Румъния

7 Dni Sport29.07.2022
Биляна Дудова

„Биляна Дудова победи Тайбе Юсеин в решаваща битка на международния турнир по борба в Букурещ за титулярно място в категория 62 кг. и участие на световното първенство в Белград 2022 г. през месец октомври“, съобщават от офциалната страница Българската федерация по борба.

По този начин двете най-добри състезателки на България във въпросната категория продължиха спора помежду си.

Припомняме Ви, че преди Европейското първенство, тогава Юсеин отиде на шампионата на континента.

След това Дудова коментира представянето на родните борци на Европейското първенство в Будапеща и обърна специално внимание на конкурентката си Тайбе Юсеин, която грабна златото в категорията до 62 кг, като не загуби нито точка през целия турнир.

Радвам се, че бях мотивацията за Тайбе Юсеин на това европейско първенство и че тя взе титлата. Беше длъжна да го направи, защото по нечестен начин зае мястото в категория до 62 кг“, коментира тогава пред „България Днес“ Биляна Дудова.