Златният Асен Дончев взе победата за ЦСКА срещу Черно море

7 Dni Sport25.07.2022
ЦСКА - Черно море, Тибо Вион

ЦСКА победи Черно море с резултат 1:0 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

Асен Дончев беше героят за „червените“, след като отбеляза в 77-а минута след хубав удар отдалеч.

„Червените“ започнаха добре и стигнаха до ранен шанс. След центриране от пряк свободен удар Амос Юга стреля с глава, но неточно.

В 10-а минута силните изяви на ЦСКА от статични положения отново можеше да доведе до гол. Туфегджич центрира след разбъркване в наказателното поле на Черно море, но Матай видя как негов удар мина съвсем малко встрани.

Темпото на мача обаче спадна рязко и положенията пред двете врати буквално спряха. Две минути преди края на частта, все пак, домакините имаха възможност. След пореден ъглов удар и разбъркване, Де Нойер се оказа на стрелкова позиция, но ударът мина безкрайно високо.

Второто полувреме не започна много по-добре за ЦСКА. В 52-а минута Васил Панайотов пробва от около 25 метра, но провлаченият му удар мина встрани.

Шест минути по-късно дойде и ново опасно статично поожение за ЦСКА. След центриране на Туфегджич Юга отново се извиси, но ударът му пак мина встрани.

Все пак, в 77-а минута феновете на „Българска армия“ получиха своя повод за радост. След изпълнение на поредния ъглов удар пред вратата на Черно море, топката стигна до току-що появилия се Асен Дончев, който с първото си докосване заби топката в ъгъла на вратата на Дюлгеров за 1:0.

ЦСКА – Черно море 1:0

1:0 – Асен Дончев (77)

Ето и съставите на двата тима:

ЦСКА: Бусато; Турицов, Матей, Петров, Де Нойер; Вион, Юга; Бауренски; Туфегджич, Шопов; Кръстев;

Черно море: Дюлгеров; В. Попов, Босанчич, Атанасов, Панов; Клементе, Кета; Златев, Панайотов, Сула; Курьор;

Автор: „Гонг“