Гордей се България, Айк Мнацаканян успя, спечели златото в Тунис, всички са в краката му

7 Dni Sport16.07.2022
Айк Мнацаканян,

Айк Мнацаканян спечели златен медал на турнир по борба в Тунис. Бронзовият медалист от световни и европейски първенства записа три победи, за да триумфира в категория до 77 кг на класическия стил.

На старта той се наложи над Джулсон Рамос Джуниър (Бразилия) с 9:0, после преодоля турчина Фуркан Байрак с 6:1, а в решителната схватка срази и представителя на домакините Белхасан Азаозли с 8:0.

Айк Мнацаканян беше единственият български представител в класическия стил, след като Кирил Милов отпадна в навечерието на турнира заради травма.

Борецът беше на турнира заедно с помощник треньора на националния тим Емил Будинов.

От надпреварата в последния момент отпадна и Мими Христова (65 кг), която също в навечерието на турнира беше повалена от вирус.

Преди дни европейската шампионка от 2020 година се върна на международната сцена като спечели титлата на турнира Гран при в Испания. Националката беше извън залата близо 8 месеца, в които лекуваше травма.

Автор: „Дспорт“