Гордей се България, Иван Иванов е на 1/2 финал на Уимбълдън след нова блестяща победа

7 Dni Sport08.07.2022
Уимбълдън, Иван Иванов

Иван Иванов се класира убедително за полуфиналите на турнира за юноши до 14 г на Уимбълдън.

Българинът записа три победи от три мача и спечели първото място в своята група.

В последната си среща от груповата фаза Иванов се наложи с 1-6, 6-1, 10-5 над Али Мисум (Мароко). По-рано днес Иван победи с 4-6, 6-3, 10-8 Данте Пагани (Аржентина). Вчера Иванов спечели и срещу британеца Марк Себан с 6:4, 6:4.

В турнира участват 16 юноши. Те бяха разделени в четири групи по четирима, като всеки игра другите трима по веднъж, за да излезе в елиминационната фаза. Победителите във всяка група се класират на полуфинал.

Иван Иванов е номер №1 в ранглистата на Тенис Европа в тази възраст и получи специална покана за участие от организаторите.

Българинът е състезател на ТК „Супер Спорт“, гр. Варна, а негов треньор е Кристин Грозданов.

Роденият през 2008 г. тенисист спечели два турнира от Тенис Европа през месец май, а преди седмица бе част от националния ни отбор до 14 години, който се класира трети на Европейското отборно първенство за юноши в тази възраст.

Автор: „Дспорт“

Снимка: Българска федерация по тенис