Гордей се България, 16-годишният Петър Мицин успя на Европейското първенство в Букурещ

7 Dni Sport07.07.2022
Петър Мицин,

Българинът Петър Мицин се класира на четвърто място на 200 метра бътерфлай на Европейското първенство по плуване до 18 години в румънската столица Букурещ.

16-годишният Мицин, който беше най-младият участник във финала на дисциплината, финишира за 1:58.46 минута.

Той започна силно и водеше в средата на дистанцията, а след последното обръщане заемаше третото място, но в крайна сметка в последните 50 метра Рамил Вализада (Азербайджан) успя да го изпревари и да вземе бронза с 11 стотни от секундата по-добро време от българина.

Шампион убедително стана полякът Кжищоф Хмелевски с 1:55.49 минута, които изпревари близнака си Михал Хмелевски, финиширал втори за 1:56.68 минута, пишат колегите ни от „БТА“.