Раднички Ниш натупа Марица с 6:0

7 Dni Sport29.06.2022
марица

Марица Пловдив допусна изключително тежка загуба в четвъртата си контрола на словенска земя. „Жълто-сините“ отстъпиха на елитния сръбски Раднички Ниш с 0:6.

Пловдивчани отново използваха два различни състава в двете полувремена, а в игра в пореден мач влязоха всички млади състезатели, както и юношите, включително и 15 годишният вратар Виктор Петков.

Сърбите откриха още в 4-та минута чрез Щулич. До края на полувремето пловдивчани оказваха нужната съпротива и резултатът се запази, а Илия Николов спаси още няколко голови удара. Най-чистото положение за „Марица“ се откри пред Петър Атанасов, който нахлу в наказателното поле, елеменира двама защитници, но вместо да стреля избра да подава. След направените смени на всички състезатели маричани отстъпваха през втората част и сръбският тим стигна да убедителна победа.

Следващият съперник на „Марица“ е друг участник в Европейските клубни турнири – Тузла (Босна и Херцеговина).

За „Марица“ играха: Илия Николов, Мартин Газиев, Мартин Лазов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Веселин Марчев, Петър Атанасов, Мариян Тонев, Валери Домовчийски, Петър Начев, Айкут Янъков, Симеон Вешев, Христиан Димитров, Стефан Попов, Теодор Фърков, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Станимир Димитров, Сали Садъков, Васил Янин, Виктор Петков

Автор: „Дспорт“