Ботев Враца натупа Спартак Варна

7 Dni Sport23.06.2022
Ботев Враца - Етър, Фенове

Ботев Враца постигна класическа победа с 3:0 срещу Спартак Варна във втората си контрола през лятото. Победата можеше да бъде и по-изразителна, но футболистите на Росен Кирилов пропуснаха няколко много чисти голови положения.

Даниел Генов вкара първия гол в мача в 5-ата минута. Попадението дойде след изпълнение на ъглов удар. През втората част блесна намиращият се на проби бивш играч на Септември Симитли Жан-Пиер Да Силва, който вкара два гола в 67-ата и 70-ата минута на двубоя. При първия излезе сам срещу вратаря и го преодоля, а след това нанесе хубав удар извън наказателното поле.

Още в 5-ата минута врачани стигнаха до ъглов удар. Сантиаго Монтоя центрира, играч в зелено отигра, топката стигна до Дани Генов, който от упор разстреля вратаря на Спартак за 1:0.

Варненци направиха добра атака в 10-ата минута, но техен играч изпрати топката в аут.

Постепенно футболистите на Росен Кирилов наложиха своя стил на игра и създадоха куп голови положения, които обаче не успяха да реализират.

В 20-ата минута Диего Фераресо и Красимир Тодоров направиха добро разиграване отдясно, Тодоров центрира към Браян Переа, който засече, но изпрати в аут.

Едно от най-чистите положения бе в 22-ата минута. Отново Монтоя центрира от ъглов удар, защитниците избиха, но топката се върна към него. Колумбиецът направи меко центриране към Луис Фелипе, който игра с глава, Дичевски успя да избие, но добавката на Мартин Кавдански не намери целта.

Далечен удар на Сантиаго Монтоя в 26-ата минута излезе в аут.

Браян Переа опита същото упражнение след 6 минути игра, но Дичевски с мъка изби.

В 33-ата минута Переа открадна топката в центъра, пусна хубав пас към Сантиаго Монтоя, който направи успоредно центриране към Даниел Генов, но нападателят се забави и бе блокиран преди да нанесе решаващ удар.

В 37-ата минута Переа даде прекрасен извеждащ пас към Диего Фераресо, той върна към Дани Генов. Деветката на Ботев стреля опасно, но топката мина близо до гредата.

В началото на второто полувреме в игра се появиха намиращите се на проби Рафаел Мартинес, Иван Валбуена, Жан-Пиер Да Силва и Меси Биатомусока.

Първата част на второто полувреме бе равностойно, двата отбора не успяха да създадат голови положения, но футболистите на Ботев бяха по-активни.

Стигна се до 67-ата минута, когато намиращият се на проби Жан-Пиер Да Силва бе изведен сам срещу вратаря, финтира го и на празна врата реализира втория гол за Ботев.

Само след още 3 минути игра французинът Жан-Пиер Да Силва блесна отново. Бившият футболист на Септември Симитли стреля извън наказателното поле и отбеляза третия гол в мача.

В 78-ата минута футболистите на Спартак имаха добра възможност, Мартинс стреля, но Иван Дерменджиев спаси.

Резултатът можеше да стане и по-голям. В 83-ата минута отново Да Силва бе изведен сам срещу вратаря, но този път би леко и стражът на новака в елита спаси.

БОТЕВ ВРАЦА – Спартак Варна 3:0
1:0 Даниел Генов 5, 2:0 Жан-Мишел Да Силва 67, 3:0 Жан-Мишел Да Силва 70

БОТЕВ ВР: Красимир Костов (60 – Иван Дерменджиев), Диего Фераресо (62 – Валери Христов), Мартин Кавдански (46 – Меси Биатомусока), Луис Фелипе (74 – Луис Гузман), Мартин Николов (46 – Рафаел Мартинес), Стефан Гаврилов (74 – Петър Кепов), Чавдар Ивайлов (46 – Иван Валбуена), Сантиаго Монтоя (67 – Митко Панов), Красимир Тодоров (46 – Жан-Пиер Да Силва), Даниел Генов (56 – Виктор Василев), Браян Переа (65 – Пламен Спасов)

СПАРТАК ВН: Иван Дичевски, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Никола Борисов, Виктор Митев, Янчо Андреев, Цветан Илиев, Даниел Начев, Ивей Ромееш, Божидар Васев, Георги Бабалиев (Станислав Нисторов, Велислав Боев, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Руслан Чернеко, Проспер Менди, Мартинс)

Автор: „Дспорт“