Уверена България натупа Канада и записа втори успех в Лига на нациите

7 Dni Sport18.06.2022
Волейбол, България, Жени, Национален отбор

Волейболистките от националния отбор на България излиза срещу Канада в третия си мач от турнира в Кесон Сити (Филипините) от Лигата на нациите.

България поведе с 5:4 след отлична единична блокада на Нася Димитрова. Мария Йорданова атакува успешно от зона 4 – 6:4. Мира Паскова отигра технично от зона 6 от втора линия и момичетата на Лоренцо Мичели поведоха с 8:4. Алекса Грей успя да възстанови равенството при 8:8. Отлична атака на Мира Паскова и България поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Канада успя да изравни при 16:16. Единична блокада на бившата волейболистка на Марица (Пловдив) Дженифър Крос отново донесе равенство при 18:18. Успешно „краче“ на Нася Димитрова и 21:20. Мирослава Паскова атакува успешно от зона 4 и 22:20. Кира Ван Рик атакува по правата от зона 2 за ново равенство при 22:22. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Силвана Чаушева атакува отлично от зона 4 – 23:23. Мира Паскова сгреши началния удар – 23:24. Силвана Чаушева атакува по блокадата от зона 2 – 24:24. Мария Йорданова атакува по блокадата и България стигна до геймбол – 25:24. Двойна блокада на Мира Тодорова и Силвана Чаушева донесе успеха на България в първата част с 26:24.

Нася Димитрова атакува успешно в центъра за 2:2 в началото на втората част. Силвана Чаушева атакува успешно и България поведе с 5:3. Лора Китипова пусна технично за 8:7. Ас на Кира Ван Рик даде преднина от 4 точки на Канада при техническото прекъсване. Двоен блок срещу атака на Кира Ван Рик и 13:14. Последваха 3 поредни точки за „кленовите листа“ и при 13:17 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Великолепна атака на Мира Тодорова и 17:20. „Краче“ на Мира Тодорова намали резултата до 18:20. Блокаут на Мира Паскова – 19:21. „Краче“ и Нася Димитрова намали разликата само на 1 точка при 20:21. Шенънн Уиндзър взе прекъсване за Канада. Ново „краче“ на Нася Димитрова и равенство при 21:21. Мира Паскова атакува мощно по блокадата от зона 4 – 23:23. Двоен блок на Силвана Чаушева и Ная Димитрова и България поведе с 23:22. Кира Ван Рик атакува в аут и геймбол за България при 24:22. Либерото Жана Тодоров вдигна топката и Силвана Чаушева бе безкомпромисна в атака от зона 2 по правата – 25:22 за България във втората част.

Ас на Мария Йорданова и 6:7 в началото на третата част. Подаване на Мария Йорданова помогна на Мира Паскова да направи 8:9. Ас на Мира Паскова и равенство при 10:10. Канада поведе с точка – 12:11 при техническото прекъсване. Ас на Силвана Чаушева изведе България напред – 13:12. Каролин Ливингстън докосна мрежата и 15:14. Мира Паскова атакува по блока и 18:16. „Добавка“ на Нася Димитрова и националките дръпнаха с 3 точки 19:16. Шенън Уиндзър взе прекъсване за България. Алекса Грей атакува в аут – 17:20. При 19:20 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Блокаут на Силвана Чаушева от зона 2 – 21:19. Мария Йорданова се справи с тройна блокада за 23:20. Блокаут на Мира Паскова и България спечели третата част с 25:21 и мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ – КАНАДА 3:0 (26:24, 25:22, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Мария Йорданова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова – Жана Тодорова-либеро

Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ

КАНАДА: Брий Кинг, Кира Ван Рик, Алекса Грей, Хилъри Хауаи, Дженифър Крос, Емили Меглио – Джулия Мурмън-либеро

Старши треньор: ШЕНЪН УИНЗЪР.