Спартак (Пловдив) се завърна в Трета лига

7 Dni Sport09.06.2022
Спартак Пловдив,

Спартак (Пловдив) се върна по безапелационен начин в Трета лига, след като разгроми със 7:1 тима на Верея в мач, игран пред над 500 зрители, на стадион „Раковски“. „Гладиаторите“ завършиха повече от успешно сезона, постигайки 31 от 31 победи, вкарвайки 157 гола и допускайки само 9.

Спартак бе с класа над своя съперник и напълно заслужено спечели и вкара само 7 гола.

В 23′ Георги Лазаров откри резултата с удар под плонжа на вратаря на символичните домакини.

В 42′ отново младият нападател бе изведен от капитана Кирил Георгиев и успя да премине през вратаря на Верея и да вкара за 2:0.

В 59′ Георги Лазаров вкара своя хеттрик, за да направи резултата класически.

Само две минути по- късно Кирил Георгиев направи 4:0, след като той бе най – съобразителен в наказателното поле и успя да довкара, избитата топка.

Първото сериозно положение през второто полувреме, което имаха футболистите на Верея, успя да върне едно попадение.

В 76′ Доминик Дюлгерски направи резултата 5:1, а само 4 минути по- късно капитанът Кирил Георгиев бе спънат в наказателното поле и главният съдия Димо Димов отсъди дузпа, която капитанът хладнокръвно изпълни за 6:1.

В 88′ Доминик Дюлгерски оформи крайното 7:1.

Така Спартак е вече в Югоизточна Трета лига.

Състав: Димитър Георгиев, Кръстьо Милев, Александър Стойчев, Христос Доков, Георги Йотовски, Антон Маргаритов, Кирил Георгиев- к, Димитър Юруков, Валентин Сливов, Тодор Тимонов, Георги Лазаров ( Васил Стойчев, Димитър Милчев, Доминик Дюлгерски, Любомир Цеков, Цветан Вълчинов)